Wiec „Solidarni z Izraelem” – relacja fotograficzna i podsumowanie

W deszczową niedzielę, spotkaliśmy się na Wiecu Solidarności z Izraelem w Warszawie przy ambasadzie Izraela. Naszym celem było wyrazić publiczne wsparcie i solidarność z brutalnie zaatakowanym narodem, przez terrorystów z Hamasu. Przekazaliśmy również współczucie dla tych, których bliscy zostali w bestialski sposób zamordowani. Był z nami Naczelny Rabin Polski, Michael Schudrich, który powiedział kilka słów do zgromadzonych.

Dziękuję wszystkim za obecność. Niektórzy jechali setki kilometrów, żeby dotrzeć na ten Wiecu w tym dniu. Szacunek dla Was!

Organizujemy publiczne wydarzenia wspierające Izrael i naród żydowski od stycznia 2016 roku. Przez te lata może raz się zdarzyło że było tak wielu Żydów z nami. To szczególny moment w historii Izraela i świata. Wymaga on niestandardowych reakcji z naszej strony. Izrael toczy bitwę za cały świat. Za ten świat, który jest pełen antysemityzmu wyrażanego w formie antyizraelizmu. Ślepota ta powoduje że ucinamy gałąź na której siedzimy. Dlatego wyraziłem przy ambasadzie Izraela takie marzenie że; „przyjdzie kiedyś taki czas że Kościoły zamkną swoje nabożeństwa żeby wyjść na ulice i wesprzeć publicznie Izrael. Wesprzeć korzeń do którego są wszczepieni. Bo jak obiecał Bóg Abrahamowi, „Błogosławiącym tobie, będę błogosławił.”

Wręczyliśmy pracownikowi ambasady Izraela, Oświadczenie Fundacji Pojednanie, wspierające Izrael. Podpisało się do wczoraj 369 osób. Zbieramy podpisy nadal i będziemy je sukcesywnie przesyłać do ambasady Izraela w Polsce.

Zapraszam też Ciebie to posłania swojego wsparcia dla Izraela. Bądźmy razem głosem sprawiedliwości. Wejdź na stronę fundacjapojednanie.com. Tam znajdziesz „Oświadczenie.’ Złóż podpis na formularzu i wyślij do nas. Raz na dobę sprawdzamy Wasze emaile i wpisujemy nazwiska Sygnatariuszy. Zatem Twój podpis nie pojawi się automatycznie. Twoje imię i nazwisko wpisze Administrator.

Solidarni z Izraelem. Oświadczenie fundacji „Pojednanie”.